NERANXI TEK “GREEK FOOD FESTIVAL” TIRANA, DHJETOR 2016
January 24, 2018
NERANXI -TEK FESTA E MIDHJES – SARANDE 2015 FITON KUPEN E NDERIT
January 24, 2018

INSTITUTI KULINAR NERANXI TEK CELJA E SEZONIT TURISTIK NE KSAMIL, QERSHOR 2016

Per here te pare, celja e sezonit turistik ne Ksmail behet me nje ceremoni zyrtare dhe eshte kthyer ne nje feste te vertete fale prezences se Institutit Kulinar Neranxi. Si gjithmone te gatshem per te kontribuar ne promovimin e kuzhines dhe turizmit shqiptar studentet e Institutit Kulinar Neranxi kane filluar tashme te gatuajne per turistet dhe vizitoret shqiptare dhe te huaj. Vizitoret kane mundesi te degustojne recetat me baze midhjen, frutat dhe prodhime te ndryshme deti te shoqeruara me salcat dhe erezat e mrekullueshme te kompanise Neranxi. Nuk do te mungojne pizzat, krepat, waffles, kokteilet granitat, patatinat meksikane, dhe sigurisht akulloret fantastike artizanale italiane. Nese ndodheni ne Jug kete fundjave, mos humbisni keto dy festa sot ne Ksamil dhe neser ne celjen e sezonit Turistik ne Sarande. Aty ku ka Neranxi ka Feste!

 

Comments are closed.