TRAJNIM PROFESIONAL I STAFIT TE KOMPANISE NERANXI TEK PREGEL, SHTATOR 2016
January 27, 2018
SEMINAR I AKULLORES PREGEL TEK NERANIX 16-17 MARS 2016
January 27, 2018

SEMINARI "CALLEBAUT" TEK "NERANXI" 18 MAJ 2016

Kompania Neranxi ne bashkepunim me Kompanine e mirenjohur belge “Callebaut”, organizoi seminarin e pasticerise per recetat e reja te vitit 2016. Ambasadori i Cokollates Callebaut Robert Bašić foli mbi rendesine e perberesve dhe vlerat ushqyese te kakaos dhe cokollates Berry Callebaut, gjithashtu recetat qe u demonstruan ishin embelsira monoporcion per pasticeri, restorante dhe familjare te tilla si: SEMIFREDO & AKULLORE -Magnum me pastë lajthie dhe çokollatë të bardhë -Semifreddo Entremet Baccarat sfungjer -Semifredo me çokollatë të zezë -Red fruit glasing (glase me fruta të kuqe) -Cookie & Akullore Sanduiç Shortbread ‘biskotë’ -Verrine dhe Mousse çokollate e bardhë me shije luleshtrydhe -Sfungjer Micro -Kek Modern Zvicerian Sfungjer (pa miell) -Mousse Pata Boom çokollate -Çokollatë e bardhë dhe krem Chantily me vanilje -Callebaut Kek modernë me karrotë -Mousse i lehtë me çokollatë të bardhë -Crumble lajthie Klientet treguan interes te madh per cokollaten e famshme europiane, qe rrit vlerat e cdo klienti nese e kane ne vitrinen e tyre pasi ajo perftohet nga: përzierja e kokrrave te kakaos me origjinë të ndryshme për të krijuar shijen ikonike të çokollatës më të mirë Belge te cilen e gjeni ekskluzivisht ne Shqiperi tek dyqanet e rrjetit Neranxi. Drejtori i Shitjeve per Rajonin e Ballkanin i Kompanise Belge Callabaut Goran Nilovic, organizon neser ne ambjentet e Institutit Kulinar Neranxi nje seminar trajnues per gjithe shitesit e Shqiperise, Kosoves, Maqedonise dhe Malit te Zi.

 
 

Comments are closed.