Ëmbëlsirë me Kajsi, Fiq të Thatë dhe Lajthi - Gluten free

Përbërësit: 

170 gram Kinoa nga Neranxi
1 lugë gjelle sheqer pluhur
Pak kanellë
100 gram gjalpë
1 vezë
140 gram kajsi të thata
85 gram fiq të thatë
100 gram lajthi

Përgatitja:

  1. Në një enë përzieni miellin, pluhurin e sheqerit, kanellën, gjalpin dhe vezën. Përziejeni mirë!
  2. Merrni disa nga masat e përgatitura dhe plotësoni një formë të rrumbullakët.
  3. Vendoseni në furrë në një temperaturë prej 180 gradë për rreth 20 minuta. Ndërkohë, prisni në copa të vogla kajsi të thata dhe fiq.
  4. Shtypni lajthitë dhe kalojini në një tigan në zjarrin mesatar.
  5. Pasi torta është gati, shërbehet në një pjatë. Mbi të shtoni fiq, kajsi dhe pak pluhur sheqeri. Ju bëftë mirë!