lasagne with shrimp and pesto

LLAZANJE ME KARKALECA DHE PESTO XHENOVEZ (me produktet Robo)

Përbërësit: Peta llazanje, pesto xhenovez robo, krem karkalecash robo, arre moskati, miell,qumësht, gjalp, një vezë, konjak, kripë, piper të zi.

 

Përgatitja: Në tenxhere me ujë të valuar hedhim për të zier petat e llazanjës dhe në një tenxhere me ujë të ftohtë e pak vaj hedhim petat të cilat i lëmë të ziejnë. Në një tigan fillojmë me pregatitjen e beshamelës. Hedhim gjalp, tresim 2 lugë miell, e skuqim miellin derisa ajo të marrë ngjyrë të lehtë kafeje, shtojmë qumështin, 2 gota uji, dhe e përziejmë me telin e vezëve që mos të na bëhet kokrra kokrra. Pasi masa e përftuar është gati, e rregullojmë me kripë, piper të zi dhe e presim me një të verdhë veze. I grijmë pak arrë moskati. Në tigan me vaj kaurdisim kremin e karkalecave me pak hudhër, e shuajmë me konjak. Pasi ne I kemi të gjitha produktet të gatuara, fillojmë e ndërtojmë llazanjën. Në një tavë hedhim pak bukë të thekur të grirë dhe fillojmë shtrojmë petat. Te shtresa e parë hedhim peston dhe pak krem karkaleci dhe shtrojmë petën tjetër e keshtu me rradhe me 4-5 shtresa. Pasi I mbaruam së shtruari hedhim beshamellën sipër dhe me ane të një luge shtojmë në gjithë sipërfaqen pak gjalp dhe parmixhano. E fusim në furrë për  30 minuta. Pasi e nxjerrim nga furra do 15 minuta që të bëhet gati për tu servirur.