PAPAJA
May 26, 2018
Aronia Berry
May 26, 2018
Show all

Acai Berry

Category:
Description

Acai Berry është një superushqim i pasur me antioksidantë, vitamina, minerale dhe ushqyes të tjerë. Ajo gjithashtu ka një aromë të mrekullueshme. Përftimet shëndetsore të Acai:
Të mirat shëndetësore të acai janë në sajë të përmbajtjes së vlerave ushqyese. Acai është e ulët në
kalori dhe përmban yndyrna të shëndetshme. Ajo nuk ka kolesterol dhe shumë pak sodium. Përmban një sasi të konsiderueshme fibrash dhe proteinash, plus vitamina A, B, C, dhe E, kalcium, hekur, si dhe minerale dhe antioksidantë. Menaxhimi i peshës: Acai ka përmbajtje të ulët kalorish dhe të lartë fibrash. Si pjesë e një diete të shëndetshme dhe një regjimi të rregullt Acai ju ndihmon të mbani një peshë të shëndetshme. Ateroskleroza: Është forcimi i arterieve që çon në sëmundjet e zemrës. Acai është në gjendje të pengojnë citokinat, komponimet që janë të përfshira në zhvillimin e arteriosklerozës. Yndyra të shëndetshme, Kolesterol, Diabet: Acai kanë sasi të konsiderueshme të yndyrave monoinsature, sidomos acid oleik. Këto janë yndyrna të shëndetshme që mund të ndihmojnë për të përmirësuar kolesterolit dhe uljin rrezikun e zhvillimit të sëmundjeve të zemrës. Këto yndyrna janë të njohura edhe për të ndihmuar të rregulluar nivelet e sheqerit në gjak dhe insulinës. Proteina: Acai ka gati të gjitha aminoacidet e nevojshme dhe proteinat.
Përdorimi:Fillohet me një lugë të vogël kafeje në ditë dhe doza rritet gradualisht deri një luge supe jo te plotë. (nëse jeni alergjikë ndaj poleneve apo llojet e tjera të manaferrave nuk këshillohet). Hidhet në një gotë me ujë, smoothie apo kos.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Acai Berry”

Your email address will not be published. Required fields are marked *