CAJ I ZI
March 21, 2018
CAJ MALI
March 21, 2018
Show all

CAJ NIRVANA

Category:
Description

Përmban: (Çaj të Zi, Mollë, Kanellë, Bajame,Vanilje Pluhur)
Çaji i zi është plot me antioksidantë, prandaj është luftues i mirë i kolesterolit , ai gjithashtu përmban komplekse të quajtur TF-2 që shkakton vdekjen e qelizave të kancerit e që lejon qelizat e shëndetshme të gjalla, andaj studiuesit kanë sugjeruar që çaji i tillë është i dobishëm në parandalimin e kancerit pasi ndihmon tretjen e ushqimit dhe sistemeve riprodhuese të tilla si kanceri i zorrës së trashë, kancerin ovarian, dhe kancerin e prostatës, ndërsa studimi tjetër tregon se çaji i zi parandalon kancerin oral e që ju referohet personave që përdorin produktet e duhanit. Në bashkëveprim me përbërësit e tjerë si kanella, bajamet apo vanilja këto veti perforcohen duke e bërë akoma më të cmuar këtë caj. Vetëm një filxhan çaj NIRVANA ofron një përqëndrim më të mirë, pa nervozizëm dhe ankth se sa një dozë kafeje. Ndërsa studiuesit këshillojnë 4 gota çaji NIRVANA në ditë, do tju ndihmojë në zvogëlimin e stresit. Ky çaj përmban tanine, kimikate të cilat është zbuluar se rrisin imunitetin në trupin e njeriut. Çai NIRVANA ju dhuron një shije të mrekullueshme plot aromë të mirë, duke perforcuar vlerat ushqyese, kanella është antibakteriale, sot ajo është e njohur shkencërisht dhe për aftësinë e saj për të ulur kolesterolin në gjak. Është gjithashtu një antidot i mirë për të ndihmuar tretjen, bajamet janë të pasura me vitamine E, ndersa Vanilja ju qetëson sistemin nervor.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “CAJ NIRVANA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *