STAMPË PËR PRALINA
May 24, 2020
DEBIC CRÈME GJALPI 2.5 kg
May 24, 2020
Show all

 DEBIC CRÈME CARAMEL 1L

Category:
Description

-Teksturë kremoze e shijshme me nuanca vanilje. -E shpejtë dhe e lehtë për tu përgatitur (në tigan, furrë apo mikrovalë).

10 racione nga 100 ml

PËRDORIMI:

Produktin e hedhim në një tigan dhe e vendosim në zjarr, e ngrohim në 70 °C. Mbasi e heqim nga zjarri, e hedhim në enë të vogla alumini ase gota qeramike ku më parë në enë kemi shtuar pak Toping Karamel, e lëmë të pushojë për 20 minuta , dhe enët i fusim në frigorifer freskues të mbuluar mirë për 2 orë derisa të mpikset karameli. E dekorojmë sipas dëshirës me fruta të freskëta dhe e shërbejmë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ DEBIC CRÈME CARAMEL 1L”

Your email address will not be published. Required fields are marked *