DEBIC CRÈME GJALPI 2.5 kg
May 24, 2020
 DEBIC PARFAIT 1Lt
May 24, 2020
Show all

DEBIC PANNA COTTA 1 Lt

Category:
Description

“PANNA COTTA” – produkt gjysmë i gatshëm për përgatitjen e Panna Cotta

Panna Cotta

-Ëmbëlsira klasike italiane e bërë nga kremi shtazor i freskët.

-Shije e freskët dhe teksturë e lëmuar.

-E shpejtë dhe e thjeshtë, gati me vetëm tre hapa.

-10 racione nga 100 ml

PËRDORIMI:

E mbajmë shishen në ujë të ngrohtë tek rubinetit për 20-30 sekonda duke e rotulluar shishen, kështu pana cota do të dalë më lehtë, pastaj e hedhim në një enë dhe e shkrijmë në në banjomari. Nuk duhet ta vendosim në mikrovalë apo zjarr për ta shkrirë. Pasi ëshë shkrirë dhe kemi një masë të lëngshme, sipas dëshirës mund ti shtojmë dhe shije si luleshtrylle ,fruta pylli, mango apo kiwi, ose mund ta lëmë shqeto pa asgjë shtesë. E hedhim në gota, e lëmë të pushojë për 20 minuta në temperaturë ambjenti dhe e vendosim në frigorifer freskues për reth 4 orë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “DEBIC PANNA COTTA 1 Lt”

Your email address will not be published. Required fields are marked *