DEBIC PANNA COTTA 1 Lt
May 24, 2020
 DEBIC ROAST AND FRY – GJALPË PËR GATIM 1 Lt
May 24, 2020
Show all

 DEBIC PARFAIT 1Lt

Category:
Description

“PARFE” – produkt gjysmë i gatshëm për përgatitjen e Parfesë
Një produkt që ju ndihmon të përgatisni parfe në shtëpi si dhe ëmbëlsira të tjera të ftohta.
-Nuk ju nevojitet makineri
-E përshtatshme sepse ju kursen kohën e përgatitjes vetëm me 4 hapa -Për 10 racione nga 100 ml
-Të ruhet në temperaturë maksimumi +7°C
-Pasi ta keni hapur ruhet në frigorifer deri në 4 ditë

PËRDORIMI:
Para përdorimit shishen e shkundim mirë,pastaj e hedhim në një ene dhe e rrahim me tel dore rreth 8-10 min ose (2-3 minuta në mikser me shpejtësi të mesme) derisa të përftojmë një masë të trashë homogjene.
Shtojmë fruta të thata të pjekura rreth 200 gr,s bajame ,lajthi, arra, fistikë etj.
E perziejmë lehtë me një spatul gome derisa të kemi një masë të njëtrajtshme, e hedhim nëpër forma silikoni ose në gota dhe e lëmë në frigorifer ngrirës -18 gradë rreth 8-12 orë.
E nxjerrim nga frigoriferi, e dekorojmë dhe e servirim direkt të ftohtë ose si semifredo në -2 °C.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “ DEBIC PARFAIT 1Lt”

Your email address will not be published. Required fields are marked *