Fara Lini
June 5, 2018
BRODO GRANULARE CONSOMME – BULJON I GRANULUAR CONSOMME 2% mish
June 5, 2018
Show all

Fara lulekuqe

Category:
Description

{Papaver rhoeas}

Farat përmbajnë rreth 44 % vaj i përshtatshëm për t’u ngrënë dhe për qëllime teknike. Farat e Lulëkuqes janë një burim i pasur me yndyrna dhe proteina. Janë gjithashtu një burim i cmuar magnezi, kalciumi, acidi linoleik (Omega 6) dhe Vitamine E. Farat e Lulëkuqes janë përdorur si një mjekim natyror kundër
ankthit dhe stresit, dhe kanë një efekt qetësues dhe sedativ për sistemin nervor. Përmbajtja me kalcium ndihmon shumë në shëndetin e dhëmbëve dhe kocakave, sidomos për gratë në periudhën e menopauzës, ndërsa përmbajtja me magnez lufton veprimin e dëmshëm të radikaleve të lira, dhe kontribuon duke mbajtur nën kontroll nivelin e sheqerit në gjak. Farat e lulëkuqes gjithashtu përmbajnë Folisterol, i cili redukton përqëndrimin e kolesterolit në organizëm. Farat e lulëkuqes janë një burim cilësor antioksidantësh dhe acidesh si oleik dhe linoleik, që ndihmojnë në rritjen e kolesterolit të mirë. Pjesa e jashtme e Farave të Lulëkuqes është një burim shumë i mirë fibrash bimore të nevojshme për organizmin. 100 gr Fara Lulekuqesh, përmbajnë rreth 19.5 gramë fibra, që I korrespondojnë 51% të dozës së rekomanduar ditore. Bëhet fjalë sidomos për fibra që janë në gjendje të thithin ujin përgjatë sistemit të tretjes, duke e bërë atë të funksionojë në mënyrë më të rregullt. Farat
e Lulëkuqes përmbajnë gjithashtu vitamina të grupit B, nivele të mira të kripërave minerale sidomos hekur, kalcium, magnez. Përveç përmbajtjes së lartë të kalciumit dhe vitaminës E, ato përmenden sepse kanë një efekt qetësues të butë mbi sistemin nervor, si ndihme natyrale kundër ankthit dhe stresit. Farat e Lulëkuqes në kuzhinë: Si të gjitha farat me përmbajtje vajore, edhe Farat e Lulëkuqes kanë gjetur përdorim të gjerë në produktet e brumit që piqen në furrë dhe në pastiçeri. Eshtë vërtetë i shijshëm kombinimi me disa agrume që janë shumë të përdorshme si portokalli apo limoni. Farat e lulëkuqes janë shumë të përdorura në kuzhinën gjermane dhe atë tradicionale italiane. Ato përdoren mbi të gjitha, si element shtesë dhe dekorativ në përgatitjen e bukës, krekerave, tortave dhe biskotave. Janë nga përbëresit tipike qe perdoren shpesh tek strudeli, sikurse dhe në receta të tjera të ëmbla dhe të kripura. Mos harroni te shtoni farat e lulekuqes në mueslit e mëngjesit, në lëngjet e frutave etj, duke I pasuruar kështu dukshëm ato. Janë shumë të mira për tu shtuar dhe në cous-cous, bollgur ose sallata orizi.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fara lulekuqe”

Your email address will not be published. Required fields are marked *