Fara kungulli
June 5, 2018
Far Kia
June 5, 2018
Show all

Fara susami (I bardhe-kaf-I zi)

Category:
Description

{Sesamum indicum}

Susami është një nga bimët më të vjetra të kultivuara në botë. Vaji i susamit përdoret për shumë dobi, këtu e 5000 vjet. Në fillim është përdorur si burim i shkëlqyeshëm i kalciumit dhe magnezit, ndërsa sot shkencëtarët konfirmojnë
shumë veçori shëruese të susamit.Susami është bimë njëvjeçare, e cila arrin lartësinë prej rreth 2 metrash. Lulet e susamit mund të jenë me ngjyra të ndryshme; të verdha, të kaltra ose ngjyrë të purpurt. Farat e kësaj bime janë
popullore si mëlmesë, sepse u japin një shije të veçantë e të lehtë ushqimeve. Farat e susamit mund të jenë të bardha, të zeza ose ngjyrë kafe. Farat e susamit janë përdorur për qëllime mjekësore për shkak të vetive të tyre ushqyese. Këto fara janë të pasura me kalcium, hekur, bakër, zink, proteina, fosfor, vitaminë E dhe B1, fibra dhe mangan. Farat e susamit të freskëta janë të efektshme për t’i luftuar çrregullimet e lukthit dhe të zorrëve, shtojnë qumështin e gjirit te nënat e reja dhe rregullojnë ciklin e çrregulluar menstrual, etj. Susami, gjithsesi, e meriton të jetë krah për krah me hudhrën, mjaltin, turmerikun dhe ushqimet e tjera shëruese. Gjendet lehtë, prandaj nuk ka arsye për të mos e përfshirë në ushqimin e përditshëm, sepse mund të parandalojë sëmundje të ndryshme, madje edhe të shpëtojë jetë. Në 100
gramë susam gjenden 573 kalori. Edhe pse shumica e kalorive vijnë nga yndyrat e çmueshme, susami përmban edhe minerale të rëndësishme, antioksidues dhe vitamina, të cilat janë të domosdoshme për shëndetin. Shkencëtarët kanë konstatuar që vaji i susamit përmirëson efikasitetin e ilaçeve orale (glibenklamidi), të cilat përdoren për kontrollimin e diabeti të tipit 2. Farat e Susamit janë veçanërisht të pasura me acide të ngopura (acidi oleinik), të cilat përbëjnë deri 50 për qind të acideve në susam. Ky acid oleinik ndihmon të ulet LDL ose kolesteroli i keq dhe ritet HDL ose kolesteroli
i mirë në gjak, ndihmon që të parandalohet sëmundja e arterieve koronare dhe sulmi në zemër. Hulumtimet klinike vërtetojnë që është i shkëlqyeshëm për reduktimin e gurëzave të dhëmbëve. Vetëm 100g nga farat e susamit
sigurojnë rreth 18g proteina (32 për qind e vlerave të rekomanduara ditore). Susami, para së gjithash është burim I mirë i vitaminave B kompleks, siç janë niacina, acidi folik, tiamina (vitamina B1), piridoksina (vitamina B6) dhe
riboflavina. Vetëm 100 g susam përmban 97 për qind të acidit folik, rreth 25 për qind të konsumimit të rekomanduar ditor. Acidi folik është i domosdoshëm për sintezën e ADN-së, ndërsa kjo është në veçanti e rëndësishme për femrat
shtatzënë sepse mund të parandalohet dëmtimi i sistemit nervor tek foshnjat. Kalciumi, hekuri, mangani, zinku, magnezi, seleni dhe bakri janë në veçanti të koncentruara në farat e susamit. Shumë nga këto minerale kanë rol kyç në
mineralizimin e eshtrave, ndërtimin e qelizave të kuqe të gjakut, sintezën e enzimave, hormoneve, si dhe rregullimin e aktivitetit të muskujve të zemrës dhe të skeletit. Shkencëtarët kanë konstatuar që bërja masazh foshnjave me vaj susami qetëson dhe është e rëndësishme për gjumë të qetë. Susami përmban lignine të tretshme me veçori fitoestrogjenike, të njohura edhe si sesamine. Shkencëtarët pohojnë që parandalon përhapjen e qelizave të ndryshme të kancerit, dhe atë të llojeve të ndryshme të kancerit siç janë: Leucemia, Mieloma e shumëfishtë,Kanceri i zorrës së trashë, Kanceri i prostatës, Kanceri i gjirit, Kanceri i mushkërive, Kanceri i pankreasit.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fara susami (I bardhe-kaf-I zi)”

Your email address will not be published. Required fields are marked *