Fasule të Kuqe Italiane
May 14, 2018
Fasule Borlotti Pavoni
May 14, 2018
Show all

Fasule Lima

Category:
Description

Lima, apo fasulet Pope, këto bishtajore janë të pasura me fibra dhe për këtë arsye janë të dobishme kundër kapsllëkut dhe hemorroideve. Fasulet Lima kanë nevojë për të qëndrojnë në ujë 12 orë para gatimit. Janë burim I vitaminave E, PP, K, J dhe të grupit B (B1B2 B3 B5 dhe B6) si dhe minerale si kalcium, kalium, fosfor, shumë hekur, zink dhe selenium.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fasule Lima”

Your email address will not be published. Required fields are marked *