FASULE E KUQE
May 14, 2018
FASULE PLLAQI E ZEZË
May 14, 2018
Show all

FASULE SYZEZË

Category:
Description

Fasulet e syzeza ndryshe njihen edhe si fasulet kaliforniane, miks I dy ngjyrave të bardhë me të zezë. Kjo është e drejtë – disa kultura e konsiderojnë konsumin e fasuleve syzezë si një mënyrë për të nisur një vit të ri të begatë dhe të mirë të mbushur me fat. Le të flasim për përfitimet e fasuleve syzeze dhe pse këto fasule mund t’ju bëjnë të ndiheni me fat kur bëhet fjalë për shëndetin tuaj.
Ulin kolesterolin e keq dhe reduktojnë rrezikun e problemeve të zemrës
Kontrollojnë presionin e gjakut
Luftojnë diabetin
Ndihmojnë në parandalimin e disa llojeve të kancerit
Ndikojnë në uljen në peshë
Kryejnë veprim detoksifikues
Ndihmojnë tretjen
Parandalon anemine
Rrit futjen e foleve
Rrit shëndetin e lëkurës dhe syve

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “FASULE SYZEZË”

Your email address will not be published. Required fields are marked *