XHINXHER
March 21, 2018
HARISSA
March 21, 2018
Show all

GARAM MASALA

Categories: ,
Description

Emri Latin:
Garam masala është një përzierje erëzash aromatike, karakteristike e Azisë Jugore, e përdorur gjerësisht në Kuzhinën Indiane. Receta autentike indiane përmban këto përbërës: (Arre Indi, Piper i Zi, Piper i Bardhë, Mace (lëkurë e Arrës së Indit), Kardamon Jeshil, Kanellë, Kardamon Kaf) Garam Masala ngadalëson proçesin e plakjes dhe ndihmon në humbjen e peshës trupore, gjithashtu lufton radikalet e lira të cilat janë shkaktare për qelizat kanceroze. Në gatim kryesisht përdoret në receta me: pulë, qengj, peshk, patate, oriz (pilaf) dhe në receta bukësh të ndryshme. Garam Masala shtohet në fund të proçesit të gatimit për të ruajtur aromën e mrekullueshme dhe shijen e saj karakteristike.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “GARAM MASALA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *