Graviola
May 26, 2018
Klorela
May 26, 2018
Show all

Goji Berry

Category:
Description

(Lycium barbarum)

GOJY BERRY është e njohur edhe si Wolfberrie, i përket familjes së Solanaceae. Kjo lloj manaferre është e pasur me 18 lloje të ndryshme amino acidesh dhe vitaminash si B1 dhe E, gjithashtu minerale të tilla si hekuri, zinku, kalciumi, fosfori dhe antioksidantë të cilat nuk mund të gjenden diku tjetër. Shenjat e plakjes shfaqen shpejt në lekurë pasi kaloni të njëzetat. Kontrollojini ato duke përfshirë manaferrat Goji në dietën tuaj. Berry Goji përmirëson shëndetin e veshkave, rrit qëndrueshmërinë dhe shton energjinë. Sot, shumë dyqane shëndetësore dhe prodhues përdorin ekstrakte të manave për krem lëkure , pije shëndetësore, kremra trupi, dhe kozmetike. Kjo lloj manaferre rrit gjithashtu nivelin e testosteronit. Studime të tjera qe janë kryer provojnë se antioksidantët e ekstraktit Goji pengojne rritjen e qelizave të kancerit në trup. Për shkak të përmbajtjes jo-toksike karakteristike të saj, shumë njerëz janë duke blerë këtë produkt i cili nuk ka efekte anësore. Manaferrat Goji kanë një ëmbëlsi shumë të butë dhe shije medicinale natyrale (të cilat janë ne të!) Ata kombinohen shumë mirë me shije të tjera të ëmbla, por mund të përdoret edhe në sallata dhe janë të lezetshme. Këto manaferrat te kuqe, të buta, të ndritshme te certifikuara organike janë me të vërtetë një nga ushqimet më të fuqishëm per nje jetëgjatësi. Gojiberry janë përdorur në mjekësin kineze, për efektet e tyre të fuqishme shëndetësore. Ata janë jashtëzakonisht të pasura me Vitaminen C dhe Beta Carotene, si dhe një mori antioksidantësh të tjere si: gjurmë minerale, dhe ushqyesve të tilla si vitaminat
B1, B2, B6, selen, germanium, Vitamina E, dhe acid linoleik. Ata janë gjithashtu një burim i plotë i proteinave me 18 aminoacidet të ndryshme. Konsumojini manaferrat goji rregullisht dhe do mund t`ju ndihmojë për të balancuar hormonet ne rritje tek njeriut. Si stimulues sherbene për të përmirësuar funksionin seksual si dhe per qëndrueshmëri. Manaferrat Goji kanë një efekt shumë energjike në përgjithësi, dhe konsumohet nga shumë njerëz per të rritur, lumturin, gëzimin dhe mirëqenien ,madje edhe lartësimin shpirtëror Manaferrat Goji janë një ushqim i mrekullueshëm për rregullimin e balancimit te gjumit, dhe per te patur oreks të shëndetshëm. Për qindra vjet mrekullitë e manaferrave goji kane qene te panjohura në botën perëndimore, por që ka ndryshuar patjetër me kalimin e kohës, dhe tani njerëzit e gjithë
bota po përfitojnë nga këto manaferra te shijshme dhe me veti të fuqishme shendetesore.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Goji Berry”

Your email address will not be published. Required fields are marked *