GARAM MASALA
March 21, 2018
SUMAK
March 21, 2018
Show all

HARISSA

Categories: ,
Description

Emri Latin:
Harissa – eshte nje miksim specash djegës dhe erëzash të tjera me origjinë nga Afrika Veriore. Fjala Harisa (هريسة‎ ) vjen nga Arabishtja. Harissa është e përbërë nga miksimi i specave të kuq djegës të pjekur, specat serrano, erëza si, hudhër, fara koriandri, fara kumini, dhe vaj ulliri. Është e pranishme në kuzhinën Tuniziane, të Libisë, Marokut dhe Algjerisë, por kohët e fundit është shumë e përdorur edhe në kuzhinën Europiane dhe mbarë botën. Harissa njihet si një erëz për marinim e cila përdoret shpesh në gatimet me mish dhe peshk, gjithashtu harisa është një nga përbërësit kryesor i cili i jep një shije të veçantë gatimit tradicional Tunizian (kus-kus). Në Algjeri, Harissa zakonisht përdoret si përbërës nëpër supra, çomlek, gjyveçe, të pjekura dhe kus-kus. Në disa vënde europiane përdoret zakonisht nëpër brusketa apo tarta të kripura për mëngjes. Në Izrael Harissa përdoret si marinues i salcave për qebape (shawarma) dhe doner (sabish), gjithashtu i salcrave si (zhug) në Yemen ose (amba) në Irak.
Duke qenë një erëz me përmbajtje të lartë të specit djegës, ka veti kurative sidomos në pershpejtimin e metabolizmit duke bërë një qarkullim më të mirë të gjakut, djeg toksinat dhe ju siguron një shije të mrekullueshme pikante në pjatë.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “HARISSA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *