FIKU I THATË
May 26, 2018
KUMBULL E THATE (me dhe pa fara)
May 26, 2018
Show all

Kajsi të thata

Category:
Description

(Prunus armeniaca)

Veç faktit se janë shumë të shijshme dhe plotë vlera ushqyese, kajsitë e thata janë edhe të shëndetshme. Kajsitë janë kultivuar në Azinë Qendrore që nga antikiteti, dhe ishin një produkt i rëndësishëm në Rrugën e Mëndafshit. Ato mund të transportoheshin në distanca të mëdha për shkak të rezistencës së tyre të gjatë. Para shekullit të 20-të, ato ishin gjithandej në perandorinë osmane, persiane dhe ruse. Së fundmi, Kalifornia ishte prodhuesi më i madh, përpara se të kapërcehej nga Turqia, ku rreth 95% e prodhimit sigurohet nga Provinca Malatya.
Kajsia, është një drufrutor që kultivohet nga pak kudo në vendin tonë.Frutat e saj, me ngjyrë portokalli janë të shijshme, aromatike dhe përveçse për tu ngrënë të freskëta, gjejnë
përdorim të gjerë në industrinë ushqimore për përgatitjen e lëngjeve, reçelit dhe marmelatës. Fruti i kajsisë, me bërthamë të hequr, i tharë, ka ngjyrë të verdhë të çelur gati si të tejpashme, ruan më së miri aromën dhe shijen e ëmbël e lehtësisht majhoshe. Ka përmbajtje të lartë të lëndëve ushqimore që të shprehura në përqindje arrijnë: sheqeri 50-60, përmban kripëra minerale
të hekurit, fosforit, potasit,kalciumit dhe gjurmë të argjendit. Vitamina A,B,C,PP, vitamina A gjendet në sasi më të madhe. Vlera ushqimore 250-270 Kalori/ 100 gr. Kajsia ndikon për mirë në organizëm, nxit oreksin (për ata që vuajnë nga anoreksia) Prodhimin e elementëve të gjakut, rruazat e kuqe e të bardha, vepron kundër anemisë. U këshillohet për përdorim të sëmurëve nga
zemra, hipertensioni dhe mëlçia, përmirëson shikimin dhe ka të dhëna që zgjat jetën si në Fisin Hunza që konsumon shumë kajsi të thata, ka të dhëna shkencore që banorët shkojnë deri në 150 vjet.
Kajsit e thata janë një burim i rëndësishëm i karotenoideve (vitamina A) dhe kaliumit. Për shkak të raportit të tyre të lartë fibër-volum, ato nganjëherë përdoren për të lehtësuar kapsllëkun ose për të diarrenë. Kajsitë e thata normalisht nuk kanë ndonjë sheqer të shtuar dhe kanë një indeks të ulët glicemik. Kajsitë dallohen nga frutat e tjera të thata, sepse përmbajnë shumë minerale (veçanërisht kalium, por edhe fosfor, magnez, hekur dhe kalcium). Përmbanë sasi të larta të vitaminës A, duke i dhënë kajsive vlera si anti-oksidant, mbron nga ndotjet atmosferike dhe forcon mbrojtjen imunitare. Të pasura me karotenoide stimulojnë prodhimin e melaninës, duke favorizuar nxirjen dhe mbrojtjen e lëkurës nga rrezet e diellit, përmirësojnë aftësinë pamore dhe forcojnë kockat dhe dhëmb

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kajsi të thata”

Your email address will not be published. Required fields are marked *