Arra Amerikane Pecan
May 26, 2018
Kasjus
May 26, 2018
Show all

Kikirikë

Category:
Description

(Arahys hypogea)
Bima e kikirikut është një nga bimët vajore kryesore që mbillet kryesisht në vendet e Azisë dhe Afrikës. Është një-vjeçare dhe frutat i prodhon në formë bishtaje. Përdoret masivisht edhe si
frut i thatë në format: i pazhveshur, i zhveshur, i pjekur, me kripë, i sheqerosur dhe me susam. Kikiriku është i pasur në lëndë ushqimore të cilat të shprehura në përqind arrijnë: vaji 45-60, bie në sy përmbajtja e lartë e proteinave 23- 30, vitamina E, B,PP. Vlera ushqimore rreth 500 kalori. I përshtatshëm për shoqërimin e pijeve deserte, aperitivëve dhe pijeve të ëmbëla. Ofrojmë të gjitha format e sipërpermendura.
Proantociadina është rasti i një flavonoidi në gjëndje për të luftuar kundër qelizave kancerogjene duke ndaluar përhapjen e tyre të mëtejshme, këto substanca polifenolike që kanë përmbajtje të bakrit i cili ndihmon në luftën kundër qelizave kancerogjene, ndihmon në oraganizëm kundër kancerit në zorrën e trashë, kjo është një nga të mirat e kikirikut. Mbajnë zemrën të shëndetshme: kikirikët kanë një sasi të vogël të yndyrnave në formën e një acidi oleik, janë shumë të shëndetshëm për zemrën pasi kolesteroli “i mirë” dhe anti-oksidantët që përmbajnë luftojnë sëmundjet e zemrës. Ulin tensionin e lartë të gjakut: kikirikët ndihmojnë në uljen e tensionit të lartë në gjak me ndihmën e magnezit, një mineral i rëndësishëm që ai përmban. Forcojnë flokët: Bakri është minerali i cili ndihmon flokët për ruajtjen e ngjyrës. Ndaj konsumimi i përditshëm i kikirikëve, i pasur me bakër, ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së flokut. Ndihmojnë në forcimin e kockave: si kalciumi edhe magnezi janë të rëndësishme për shëndetin e kockave, minerale të cilat mund ti gjeni tek kikirikët. Qetësojnë muskujt dhe enët e gjakut. Ndalojnë formimin e gurëve në tëmth: konsumimi i përditshëm i kikirikëve mund të reduktojë rrezikun e formimit të gurëve në tëmth me 25%. Ndihmon në rënien në peshë: edhe pse kikirikët janë konsideruar të yndyrshëm. Ata që konsumojnë kikirikë dy herë në javë kanë mundësi rënie në peshë më shumë se ata që nuk i konsumojnë. Janë të pasur me anti-oksidatë: përmbajnë selen, bakër, magnez etj, reagojnë si ko-faktor për shumë enzima. Ndihmojnë në tretje: kikirikët ndihmojn në rritje dhe zhvillim, në sintezën e acideve nukleike dhe tretjes. Përmbajnë nivel të lartë të vitaminave: kikirikët janë të pasur me vitamina si riboflavina, tiamina, niacina, etj. këto vitamina të ndihmojnë nga anemia. Ndihmojnë në mirëmbajtjen e dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve: siç përmendëm më lartë, përmbajtja e magnezit tek kikirikët është një ndihmë e madhe për shëndetin e kockave, ndaj kjo do të ndikojë pozitivisht në formim dhe rritje të shëndetit të dhëmbëve duke i bërë më të shëndetshëm. Këshillohen për gjumin: Pas menopasuzës, kikirikët mund të ndihmojnë në gjumë më të qetë gjatë natës. Eleminojnë radikalet e lira: kikirikët ndihmojnë trupin tuaj në përdorimin e drejtë të hekurit dhe eleminimin e radikaleve të lira të cilat shkaktojnë probleme në shëndet.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Kikirikë”

Your email address will not be published. Required fields are marked *