Fara Pishe
May 26, 2018
FIKU I THATË
May 26, 2018
Show all

MAKADAMIA

Category:
Description

(Macadamia integrifolia)
Makadamia është një gjini e katër llojeve të pemëve indigjene në Australi dhe që janë pjesë e familjes bimore Proteaceae. Botanisti gjerman-australian Ferdinand von Mueller i dha gjinisë emrin Macadamia në vitin 1857 për nder të kimistit skocez-australian, pedagogut mjekësor dhe politikanit John Macadam. Vetëm tre nga speciet, Macadamia integrifolia, Macadamia ternifolia dhe Macadamia tetraphylla janë me rëndësi komerciale. Krahasuar me arra të tjera të zakonshme të ngrënshme, të tilla si bajame dhe kasjusi, makadamiat kanë sasi të larta yndyre dhe proteina në sasi të ulët. Ato kanë një sasi të lartë të yndyrnave te pangopura me lidhje njëfishe (59% të përmbajtjes totale).
Hulumtimet e fundit klinike kanë treguar se po të konsumosh 50-100 gr arra Makadamia në ditë (natyrale apo thjeshtë të pjekuraa) mund të mbash kolesterolin në gjak në nivele të shëndetshme. Studimi ka treguar gjithashtu se duke konsumuar këtë lloj arre 5 ose më shumë herë në javë, ju mund të zvogëloni rrezikun e sëmundjeve koronare të zemrës deri në 53%. Makadamia përmban vitaminat E, A1, B1, B2, B5, B6, niacin dhe fibra dietike. Ato gjithashtu mund të ulin tensionin e gjakut në njerëz me hipertension. Vaji i Makadamias është një nga mrekullitë e natyrës. Aplikimi i rregullt i vajit Makadamias ose të produkteve të vajit me bazë makadamia ndihmojnë për të korrigjuar problemet e lëkurës dhe kundër rrudhave.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “MAKADAMIA”

Your email address will not be published. Required fields are marked *