Spirulina
May 26, 2018
Maka e Bardhë
May 26, 2018
Show all

Matcha

Category:
Description

(Ma – Cha)
Produkti i ri që kohët e fundit po përfshihet në ushqyerjen e ekulibruar të personave që synojnë përsosmërinë fizike quhet Matcha dhe është cilësuar si
pluhuri i efektshëm për humbjen e dhjamit të barkut dhe njëkohësisht pastrimin e trupit nga helmet.Por cfarë është Matcha? Është një lloj çaji i gjelbër në formë pluhuri që kultivohet vetëm në Japoni. Është zemra e metodës japoneze për çaj dhe festohet këtu e qindra vjet në një ceremoni të veçantë
tradicionale. Cilat janë përfitimet e tij? Një filxhan Matcha përmban dhjetëfishin e vlerave ushqyese në krahasim me çdo lloj tjetër çaji jeshil. Është i pasur me
antioksidantë; Rrit metabolizmin dhe djegien e kalorive; Pastron trupin nga helmet nëmënyrë natyrale; Qetëson të menduarit dhe relakson trupin; Është i pasur me fibra, klorofil dhe vitamina; Përmirëson humorin dhe ndihmon në përqëndrim; Përmban Vitaminë C, Selen, Krom dhe Magnez; Parandalon shumë sëmundje; Redukton kolesterolin e keq dhe sheqernat në gjak. Një tjetër element i rëndësishëm i çajit në fjale është përmbajtja e lartë e catechinsve, më konkretisht EGCg, me veprim antikanceroz. Përdorimi: 1 lugë çaji në një filxhan çaji me ujë të nxehtë, çdo mbrëmje. Gjithashtu përdoret në ëmbëlsira, gatime të ndryshme, bollgur, smoothie, i jep ngjyrë dhe shije suprave dhe pureve. Përdoret: në qumësht, shtohet në çajra, lëngje, në marinimin e shumë ushqimeve, në kokteile, limonata, lëngje të ftohta madje dhe në kafe, përdoret gjithashtu në përgatitjen e cha soba nudles (recetë japoneze).

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Matcha”

Your email address will not be published. Required fields are marked *