XIXA ROZE
April 1, 2019
Miell Orizi 500 GR
April 2, 2019
Show all

Miell Misri 500 GR

Category:
Description

Mielli i misrit përmban shumë lëndë ushqyese që janë bazike. Duke e përdorur në ushqim, shtohet niveli i vitaminave dhe mineraleve në organizëm. Pra, është e qartë se mielli i misrit ndikon mirë në organizëm, përmirëson shëndetin. Mielli i misrit është burim për niacinë, tiaminë, riboflavinë, folate dhe vitamina B6, E e K. Përmban fibra, karotenoide, 18 aminoacide dhe minerale esenciale, si: zink, hekur, magnez, fosfor, kalium, bakër, mangan dhe selen. Mielli i verdhë i misrit është burim i mirë për zink, mineral i rëndësishëm për funksionimin e enzimave. Zinku aktivizon enzimat që rregullon aktivitetin e gjeneve në qelizat tuaja, e forcon sistemin imunitar dhe ndihmon që ushqimi të shndërrohet në energji. Një gotë miell misri ju siguron 2 mg zink, që është 25 për qind e nevojave ditore për femra dhe 18 për qind te meshkujt. Mielli i misrit përmban edhe hekur. Nje gotë miell misri ju ofron 2,8 mg hekur, që është 35 për qind nga nevojat e përditshme të nevojshme për meshkujt dhe 16 për qind te femrat.

Mielli i misrit vepron si ilaç:

– Ul shtypjen e lartë të gjakut,

– Ul kolesterolin,

– Vepron kundër kapsllëkut dhe hemorroideve,

– Parandalon kancerin e zorrës së trashë, – Forcon sistemin imunitar.

Miell Misri gjeni ne paketim 500 gr tek dyqanet e rrjetit Neranxi Organic Market

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Miell Misri 500 GR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *