Arre Kokosi 180 GR
April 2, 2019
Bollgur 500 GR
April 2, 2019
Show all

Arre Kokosi 250 GR

Category:
Description

Arra e Kokosit ka filluar të aplikohet më shpesh dhe nga mjekësia moderne pasi ka pranuar mrekullitë që bën ajo në trupin e njeriut. Poshtë po përshkruajmë disa nga avantazhet e arrës së Kokosit.

Anti -Airusale

Vret Viruset që shkaktojne grip, herpes, hepatit C, Sars, Side, Fruth etj. Vret mikrobet që shkaktojne ulcera, acarime fyti, acarime në rrugët urinare, sëmundje te, mishit të dhembeve dhe kavitete, pneumoni, gonorrene etj. Vret kerpudhat (fungi) që shkaktojnë problem në lëkurë, qerosllëkun, mugthin, dhe infeksione të tjera.

Si ushqim jep energji të menjëhershme.

Jep shume energji dhe vitalitet edhe tek sportistët. Përmireson tretjen dhe ndihmon trupin të përvetesojë Vitmainat dhe aminoacide apo mineralet e ushqimeve te tjera. Përmirëson sekretimin e Insulines dhe funksinimin e glukozës në gjak. Cliron stresin ne pancreas dhe ne sitemin e enzimave ne tere trupin. Pakson rrezikun e diabetit.Përmireson pervetesimin e kalciumit dhe magnezit dhe ndihmon per dhembe dhe kocka me te forta. Nidhmon në parandalimin e osteoporozës.Ndihmon në parandalimin e kolitit dhe ulcerës së stomakut.Ndihmon për një tretje më të mirë e shton metabolizmin.

Qetëson acarimet e dhimbjet në raste hemorroidesh.Redukton acarimet e skuqjet e lekrues. Ndihmon dhe në forcimin e permiresimin e indeve te lekures. Forcon sistemin imunitar. Nidhmon trupin te mbrohet nga kacerat e, gjirit, kollones dhe kancera te tjere.

Permireson kolesterolin dhe ul rrezikun e semundjeve te zemres. Mbron arteriet e zemres nga atherosclerosis ne kete menyre e mbron zemren nga semundjet. Mbron dhembet nga dekompozimi (karje, degradim).Funksionon si antioksidant I fuqishem.Mbron organizmin nga radiklalet e lira te cilat shkaktojne plakje dhe degradim te organizmit ne pergjithesi. E mbron trupin nga lodhja dhe keputja (jep vazhdimisht energji dhe te mban ne forme).

Mbron veshkat dhe ndihmon ata qe kane gure ne veshka (shkrin guret ne veshka). Mbron melcine. Ka shume pak kalori. Ndihmon funksionin e tiroides. Ndihmon fuqishem ne tretje dhjamerash dhe shpejton metabolizmin. Preferohet te perdoret per te dhene energji sespe nuk grumbullohet ne trup si dhjame/yndyre. Ndihmon ne parandalimin e obezitetit dhe mbipeshes.

Mbron lekuren nga infeksionet (kerpudha etj). Redukton eczema, psoriaze, dermatit etj. Mbeshtet balancen kimike natyrale te lekures. Zbut lekuren dhe ndihmon te qetesohen lekurat e thata e delicate. Parandalon rudhat dhe problem te tjera te moshes.

Dhuron floke me shkelqim dhe jete. Siguron mbrojtje per lekuren nga rrezet e demshme Ultra Violet. Ndihmon ne kontrollin e zbokthit. Ndihmon ne rast skalpi te thate.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Arre Kokosi 250 GR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *