Bollgur 500 GR
April 2, 2019
Theker Kokerr 500 GR
April 2, 2019
Show all

Fara Lini 500 GR

Category:
Description

Farat e Lirit ndihmojnë në uljen e densitetin të gjakut (hollojnë gjakun duke luftuar trombozën), bllokojnë rritjen e qelizave tumorale, Omega -3 edhe pse është yndyrë nuk ndikon aspak në rritjen e peshës trupore, përkundrazi hyn në reaksion me yndyrnat e tjera duke i shkrirë ato sipas studimit të bërë nga Universiteti i Pensilvanias. Prandaj dhe mungesa e tyre bën që organizmi ynë ti tresë me vështirësi yndyrnat e tepërta të grumbulluara në pjesë të veçanta të trupit. Omega-3 ka aftësi antikanceroze. Farat e Linit mund të përdoren për kurimin e rreth 26 sëmundjeve të ndryshme. Sipas kërkuesit shkencor amerikan Donald Rudin, mungesa për një kohë të gjatë e omega-3 shkakton probleme mentale të memories të dimensionit të qelizave të komunikimit ndërmjet tyre dhe si përfundim ngadalësimin e zhvillimit të mendimit.

Vetitë: Farat e thara të Linit janë të suksesshme kundër ulçerave. Merren nga goja kur ka acarime të aparatit tretës dhe në formë klizme në kolitet. Në disa vende të botës Farat e Lirit përdoren kundër diarresë, katarit kronik të stomakut si dhe në dhimbjet e dizanterisë. Përgatitja: Kundër ulçerave Farat e Linit piqen, bluhen, dhe konsumohet nga një lugë kafeje e shoqëruar me qumësht çdo mbrëmbje. Për sëmundjet e aparatit tretës, rrugëve urinare dhe acarimit të mukozës së rrugëve të frymëmarrjes merren 20 gr Fara Liri, futen në një litër ujë, përzihen disa herë për gjatë 5 orëve. Pasi kullohet tretësira e formuar ëmbëlsohet sipas dëshirës dhe pihet gjatë ditës. Për të ndihmuar jashteqitjen merren 5-10 gr Fara Liri ( të plota ose të copëtuara) futen në një gotë me ujë të ftohtë që në mëngjes, i lëmë të qendrojnë gjatë ditës dhe pasi kullohet pihet në mbrëmbje. Farat mund të merren edhe ashtu siç janë dhe të konsumohen para gjumit.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Fara Lini 500 GR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *