Miell Tershere 500 GR
April 2, 2019
Miell Hikkre 500 GR
April 2, 2019
Show all

Miell Kinoa 500 GR

Category:
Description

MIELL KINOA ESHTE NJE MIELL PA GLUTEN PER TE GJITHE ATA QE DUAN TE JETOJNE SHENDETSHEM

E lartë në proteina- Bilanci i saj është i ngjashëm me proteinat e qumështi dhe ka më shumë proteina në krahasim me orizin, melin apo grurin.

Nje burim i mirë i riboflavin – riboflavina ndihmon në uljen e frekuencave te sulmeve te migrenës duke përmirësuar metabolizmin e energjisë brenda trurit dhe qelizat e muskujve. Eshtë pa gluten (gluten -free). Miliona njerëz kanë zbuluar se ndihen më mirë dhe kanë humbur peshë ndërkohë ata reduktojnë dhe produktet me bazë gruri. Është një karbohidrat kompleks me indeks të ulet glicemik. Dhe njëkohësisht është shumë e mirë për menaxhimin e peshës. Ruhet në vend të thatë dhe të freskët.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Miell Kinoa 500 GR”

Your email address will not be published. Required fields are marked *