XHINSENG I KUQ KOREAN
March 21, 2018
XHINXHER
March 21, 2018
Show all

RAS EL-HANOUT

Categories: ,
Description

Emri Latin:
Përzierja kryesore e kuzhinës marokene përkthehet “elita e dyqanit” dhe përbëhet nga lëndë aromatike të freskëta. Sekreti qëndron në sasine e duhur te seciles erez, duke i dhënë një shije përfundimtare të ekuilibruar. Gjen një përdorim të gjerë në kuzhinën marokene si ne qingj, pulë, perime, cous-cous, prodhimet e detit, etj. Duke shtuar pak në thjerëza i jep një ngjyrë dhe shije ekzotike. Përshtatet mirë edhe në ëmbëlsira apo sallata me fruta. 2 lugë gjelle xhinxher i bluar; 2 lugë gjelle kardamom i bluar; 2 lugë gjelle levore arre moskat; 1 lugë çaji kanellë; 1 lugë çaji bahar; 1 lugë çaji koriandër; 1 lugë çaji arrë moskat pluhur; 1 lugë çaji shafran i Indisë; 1/2 lugë çaji piper i zi; 1/2 lugë çaji piper i bardhë; 1/2 lugë çaji piper i kuq; 1/2 lugë çaji glikanise ylli kinez; 1/4 lugë çaji karafil
I grijmë në blender derisa të bëhet një masë pluhuri. Hidhet në një kavanoz qelqi dhe ruhet ne vend të thatë dhe të errët.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “RAS EL-HANOUT”

Your email address will not be published. Required fields are marked *