SHURUP PANJE ORGANIK 250 g
May 31, 2020
STEVIA 200 g
May 31, 2020
Show all

STEVIA 20 g

Category:
Description

 

 

Stevia, embelsuesi natyral me zero sheqer, ideale per ata qe vuajne nga diabeti dhe tensioni i larte.
Studimet kanë treguar gjithashtu se Stevia ka tendencë për të ulur tensionin e lartë të gjakut, por nuk ndikon në presionin normal të tij.
Ajo gjithashtu pengon rritjen dhe riprodhimin e disa baktereve dhe organizmave të tjera infektive, duke përfshirë bakteret që shkaktojnë prishjen e dhëmbëve.
Kjo shpjegon pse përdoruesit e produkteve të Stevias raportojnë raste të pakta të ftohjes dhe gripit, si dhe cilësi të jashtëzakonshme kur përdoret si gargarë ose shoqëruese në pastën dhëmbëve.
Stevia ndihmon për humbjen peshës dhe menaxhimin e saj, sepse nuk përmban kalori dhe ul dëshirën për ëmbëlsira dhe ushqime yndyrore.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “STEVIA 20 g”

Your email address will not be published. Required fields are marked *