TRENDAFIL I EGER
March 21, 2018
VANILJE
March 21, 2018
Show all

TRENDAFILI AFRIKAN

Categories: ,
Description

Emri Latin:
I pasur me vitamina A, B, C, E, K, acide organike, polifenole, yndyra të paqëndrueshme. Lehtëson bilancin e hormoneve dhe presionin e gjakut, eliminon lodhjen dhe përmirëson gjendjen trupore. Qetëson dhimbjet e barkut në periudhën e mestruacioneve. Çaji me trendafil afrikan ndihmon në lehtësimin e disa simptomave në periudhën e menstruacioneve. Sipas një studimi të vitit 2005 të publikuar në “Journal of Midwifery and Women’s Health” shkencëtarët studiuan një grup femrash adoleshente në Tajvan dhe gjetën se pirja e çajit gjatë një periudhe prej gjashtë muajsh gjatë menstruacioneve, lehtëson stresin psikologjik dhe jep lehtësimin e mirëpritur dhe të nevojshëm lidhur me dhimbjen e barkut pa asnjë efekt negativ anësor. Trëndafili afrikan është një burim i pasur me vitaminë C e cila është një antioksidant natyror që bllokon disa nga dëmet që mund të rezultojnë nga ekspozimi i toksinave dhe radikaleve të lira. Dëmtim i tillë mund të çojë në rritjen e normave të plakjes. Vitamina C gjithashtu siguron mbështetje për sistemin tuaj imunitar dhe ndihmon në prodhimin e kolagjenit, një proteine thelbësore për lëkurë dhe flokë të shëndetshëm. Trëndafili afrikan është i pasur me polifenole, të cilat janë të tretshmë në ujë. Në një studim të 2007 e “Zeitschrift fur Naturforschung” gjeti se trendafili afrikan ka përmbajtje të lartë polifenoli, një sërë antioksidantësh duke përfshirë acidin ellagic dhe quercetin. Një shqyrtim për polifenolet në vitin 2005, botuar në “American Journal of Clinical Nutrition”, diskutoi rolin e tyre për të ndihmuar në parandalimin e sëmundjeve kardiovaskulare si dhe osteoporozën. Përdorimi: Një filxhan me ujë të valuar hedhim 1-2 lugë çaji trëndafil të thatë, e lëmë në qetësi për 5 minuta dhe e kullojmë. Pihet e ëmbëlsuar me sheqer ose mjalt sipas dëshirës.

Reviews (0)

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “TRENDAFILI AFRIKAN”

Your email address will not be published. Required fields are marked *