26731707_1677522202307637_1908594288474888521_n

Shumai - Recetë japoneze

Përbërësit:
300 g mish derri
1/2 qepë
3 kërpudha shiitake të thata
1/2 lugë xhenxhefil, i grirë ose pluhur
3 lugë gjelle miell misri
1/2 lugë gjelle salcë soje 
1 lugë gjelle Sake
1 lugë gjelle vaj susami
1/2 lugë çaj sheqer
1/4 lugë çaj kripë + piper
12-15 flete orizi për mbështjellie
12-15 bizele të njoma.
2-3 gjethet e marule

Salca shoqëruese:
Salcë soje 1 lugë gjelle.
Uthull orizi 1 lugë gjelle.
Mustardë e verdhë

Përgatitja:
Prisni qepët imët. Futini kërpudhat shiitake në ujë, pastaj largojini nga uji, dhe pritini imët.
Në një tas të madh, shtoni mishin e derrit, qepët, kërpudhat shiitake, miell misri dhe të gjitha salcrat
dhe përbërësit, miksojini të gjitha bashkë. Përzierjen mbështilleni me lëkurat Shumai, bizelet dhe jepini një formë në cilindra të vegjël. Vendosini marulet në një avullore. Vendosni Shumait në marule, dhe gatuajini në avullore për 10 minuta në ngrohjes mesme. Miksoni salcën e sojës dhe uthullën. Shërbejeni me salcën dhe mustardë. 
Perberesit i gjeni tek dyqanet e rrjetit Neranxi.