Të reja tek "Neranxi"

“HELLMANN’S” real majonezë

Me vezë nga pula të rritura në natyrë

Teksturë e pasur
Konservohet jashtë frigoriferit derisa të hapet

Këshillë
Shërben si bazë ideale për salca pasi lidhet më së miri me përbërësit e tjerët, duke ruajtur teksturën e saj dhe duke dhënë një shije të pasur.

Majonezen Real nga Hellmann’s e gjeni ne paketim 5Lt ne rrjetin e dyqaneve Neranxi.

Pasta Sheqeri IRCA, për dekor tortash ceremoniale dhe festive

Pasta Dama Top dhe Top Special
Ideale për të mbuluar Torta Monumentale si dhe për dekoracione. 
Suportojnë ndryshimet termike dhe i rezistojnë lagështisë pa u çarë apo lëshuar. Pasta Dama Top Special është më rezistente dhe mund të punohet deri në telemperaturë 28gradë celcius. Elasticiteti i Lartë lejon të shtrihet masa me sfogliatrice ose me shkop (okllai), duke arritur spesor të hollë. Mund të ngjyroset e gjithë masa ose edhe në sipërfaqe me aerograf, duke përdor ngjyrues alimentarë hidrosolibili.

Pastat e sheqerit me ngjyra gjithashtu janë shumë elastike dhe të lehta në përdorim. Mund të kombinohen ngjyrat me njëra –
tjetrën duke i bashkuar ose duke i përdorur ashtu sic janë për dekorin e tortave të ndryshme, qoftë ceremoniale apo festive. I gjeni në të gjitha ngjyrat.

Pastat e Sheqerit IRCA i gjeni tek dyqanet Neranxi në Shqipëri dhe Kosovë për përdorim profesional, gjithashtu pastat e bardha te sheqerit mund ti kombinoni me ngjyrat alimentare Pavoni për të krijuar nuancën e dëshiruar për tortën tuaj.

Produktet KNORR të konceptuara për profesionistët e kuzhinës

Zgjidhni nga gama e gjerë e produkteve “Knorr” dhe zbuloni angazhimin e shefit tonë për të krijuar shije me përbërës natyral, për efikasitet më të madh. 
Përveç të gjithave, filozofia e “Knorr” është e njohur… “pasioni për shije është në kulturën tonë!”
BULION PULE NË KOKRRIZA

Paketimi 1 kg
Doza për litër të ujit 15 gr
Rendimenti 66 lt
Jetëgjatësia 15 Muaj
E gjeni në rrjetin e dyqaneve Neranxi për profesionistët e kuzhinës.

Gjithçka njihnit për çajin... tashmë ka ndryshuar!

Varietetet më të mira të çajit, bimëve mjekësore, erëzave dhe frutave mbyllen në qese individuale për një shije më të mirë, ndërsa forma inovative e konit lejon pjesët më të mëdha të përbërësve për të lëvizur më mirë duke liruar vetitë e tyre të dobishme.

Cajrat Lipton me te gjitha shijet e frutave i gjeni ne rrjetin e dyqaneve Neranxi.

Buka Cereal plus 50% nga IRCA - për shëndetin e gjithë familjes

Cereal plus 50% falë përmbajtjes së lartë të drithërave integral dhe farave, lejon realizimin e bukës me karakteristike në linjë me kërkesat më të fundit të tregut. I shijshëm, krokante, i artë dhe i pasur me përbërës të cilët pasurojnë shijen duke u bërë kështu një produkt i vlerësuar nga e gjithë familja. 
Paketimi: 10 kg
 
Miellin Cereal Plus 50% te kompanise italiane IRCA e gjeni tek  dyqanet Neranxi.

Makarona Italiane Granoro - per familjare dhe restorante

Makaronave Granoro, aromatike dhe te shijshme, jane produkte nga gruri i forte te seleksionuara me kujdes pergjate nje procesi qe respekton cilesine dhe karakteristikat e lendes se pare. 
Gjate procesit te prodhimit te produkteve Granoro i jepet prioritet theksimit te shijes dhe cilesive organolektike te kokrres se grurit dhe vecanerisht glutenit, qe duhet te kompaktesoje amidonin, ne menyre qe te mos humbase ne ujin e zjerjes qe te jete sa me i kthjellet.

I gjeni ne paketime 500 gr per familjaret dhe 3 kg per restorantet.

Makarorat bishtajore ose proteinike, për intolerantët ndaj glutenit, diabetikët dhe për të humbur peshë!

Makaronat janë një ushqim i pëlqyer për të gjithë, të mëdhenj e të vegjël, por problem është se shpesh kënaqësia e shijes së mirë e ka një çmim. Cili është ky çmim? Në rastin e intolerantëve ndaj glutenit, konsumimi i tyre nuk është i lejuar, sepse rrezikon shëndetin. Gjithashtu në rastin e diabetikëve, makaronat çojnë sasi të larta të sheqerit në gjak prandaj ata pothuajse janë të privuar nga ky ushqim kaq i shijshëm. Ata individë që duan të humbin peshë apo të ruajnë linjat, gjithashtu e kanë pothuajse të përjashtuar nga regjimi i tyre ushqimor këtë ushqim. 

Për këtë arsye është gjetur një zgjidhje pa hequr dorë nga e njëjta shije. Kompani të mëdha ndërkombëtare, kanë prodhuar makaronat me përbërje 100% leguminoze. Një gamë e tillë, gjendet sot tek Kompania Neranxi dhe tek të gjitha dyqanet Neranxi e brandir te njohur italian Felicia. Në këtë mënyrë, asnjë kategori nuk përjashtohet nga kënaqësia e shijimit të një pjate paste, duke mos hequr dorë as nga shija.

Me pastat proteinike konsumon më pak kalori
Me 100 g pasta bishatajore, konsumohen 48 g karbohidrate në krahasim me 65 të së njëjtit porcion të pastës normale. Por ajo që e bën të veçantë këtë pastë, është prezenca e një sasie të madhe proteinash, dyfishin e asaj që ndodhet në pastën tradicionale: 22 në krahasim me 13 për 100 gr.  Pasta proteinike ka më shumë përbërje të fibrave dhe vitaminave si B1 dhe B3, që të dyja përmirësojnë humorin dhe reduktojnë urinë nervoze. Gjithashtu kanë minerale, mikronutrientë dhe antioksidantë.

Tre avantazhet e pastës proteinike
Më pak yndyrë: Pasta proteinike shëndosh më pak, sepse ka tregues glicemik të ultët, e ngre më pak gliceminë dhe insulinën dhe për këtë arsye sasia e tepërt e glukozës në gjak nuk transformohet në yndyrë.
– Lamtumirë fryrjeve: Pastat proteinike nuk kanë gluten e cila në shumë raste është shkaktarja që në ndjehemi si të fryrë kur konsumojmë makarona.
– Ndjehesh i ngopur: pasta proteinike është 100% me përbërje bishtajore dhe ka aftësi të lartë ngopëse në krahasim me pastat tradicionale.

Vlerat ushqyese
–     Të pasura me proteina
–     Të lehta për tu tretur
–     Natyrisht pa glutinë
–     Shije e këndshme dhe e pëlqyeshme
–     E thjeshtë për tu gatuar dhe lehtësisht e kombinueshme me përbërës të tjerë, njësoj si në pasat me tradicionale.
–     E pasur në fibra
–     Tregues glicemik te ulët
–     Ndjenja e ngopjes zgjat më gjatë në krahasim me makaronat me grurë.

Gama e pastave bishtajore që gjenden tek Neranxi. Jane te markes felicia me bishtajore 100% bio dhe te pa modifikuara. 

Makarona me thjerrëza të kuqe dhe të verdha
Një ushqim mjaft i shëndetshëm që këshillohet të konsumohet nga të gjithë. Thjerrëzat krahas karakteristikave të përgjithshme që kanë, ashtu si të gjitha bishtajoret e tjera, këshillohet që të konsumohen edhe nga ata që vuajnë nga anemia, falë përmbajtjes së lartë të hekurit. Gjithashtu ky ushqim favorizon uljen e glicemisë në gjak dhe këshillohet të konsumohet edhe nga ata individë që kanë tension të lartë të gjakut. Gjëja e bukur është se kemi të bëjmë me makarona të cilat nxisin rënien në peshë. Duket si fjali absurde, por është e vërtetë pasi konsumojmë proteina, jo karbohidrate. Është e pasur me vitaminë C, potas, magnez dhe një sasi diskrete antioksidantësh.

Makarona me bizele
Ndihmojnë që të mbajnë të stabilizuar nivelin e glicemisë në gjak, janë të pasura me fosfor, përmbajnë gjithashtu shumë vitamina të grupit B dhe PP. Janë të pasura me fitoestrogene natyrale dhe rekomandohen të konsumohen nga gratë në menopauzë.

Makarona me qiqra
Janë shumë të shijshme, me përbërje 100% me miell qiqrash, me përbërje diskrete yndyrnash siç janë acidet polinsaturi, proteina vegjetale, fibra, vitamina të grupit B, B1, B2, B3, B5, B6 dhe të grupit C dhe E. Kanë gjithashtu përbërje saponine e cila ul nivelin e kolesterolit dhe trigliceridesh, minerale si hekuri, kalciumi dhe forfori.

Makarona me fasule jeshile
Si të gjitha pastat proteinike, janë të pasura me calcium. Është një ushqim antioksidues i aftë për të eleminuar radikalet e lira. Pasta me fasule ndihmon në reduktimin e nivelit të kolesterolit dhe triglicerineve dhe pengojnë rritjen e qelizave tumorale në trup. Kanë në përbëje sasi të larta makrolementësh si fosfori, hekuri dhe potasi dhe vitamina si A, B dhe C.

Tek Neranxi ka edhe lloje te tjera makaronash si: me oriz, miser, quinoa, cereali, cereali etj, te gjitha pa gluten, por per keto do flasim nje here tjeter.

D’Amico - Salsa tartufata

Salce kerpudhash me tartuf

Nje salce e shijshme e krijuar nga kërpudha të kultivuara “Agaricus bisporus” dhe Tartuf Veror (Tuber estivum vitt) e aromatizuar me majdanoz, piper, hudhër dhe kripe.

Ideale per tu perdorur ne salce makaronash, ne mbushje picash, ne brusketa, panine, antipasta, per te lyer buken etj. Mjafton pak fantazi dhe kreativitet ne kuzhine.

Salcen me Tartuf D’Amico e gjeni ne rrjetin e dyqaneve Neranxi Organic Market.